ΜΕΞΙΚΟ : ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ - ΜΟΝΑΡΚΑΣ ΜΟΡΕΛΙΑ

Εστράδα 49'
Βουόσο 88' (πεν.)
ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ : 3 - 3
ΣΧΟΛΙΑ
Καταιγιστικό ξεκίνημα στο παιχνίδι με 4 γκόλ στα πρώτα 15 λεπτά. Στο πρώτο λεπτό με κεφαλιά ο μέσος Άρτσε εκανε το 1-0 για να ισοφαρίσει ο Ρέυ με πέναλτι που κέρδισε ο δαιμόνιος Δρογκέτ στο 4'. Δύο γκόλ σε διάστημα δύο λεπτών για την Σάντος, με μπαλιά διαβήτη του Περάλτα ο Κιντέρο βγήκε τετατέτ με τον τερματοφύλακα και άνετα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ ο Περάλτα μετα απο σούτ στο δοκάρι του Άρτσε σκόραρε στην επαναφορά σε κενή εστία. Στη συνέχεια ο Κιντέρο εχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες για να τελειώσει το μάτς αλλα ηταν πολύ άστοχος. Στο δεύτερο ημίχρονο επανάληψη του σκηνικού με τα γρήγορα γκολ αυτή τη φορά μόνο για τους γηπεδούχους, η Σάντος μέσα σε δύο λεπτά πέτυχε άλλα δυο γκόλ καρμπόν με διαγώνια πλασέ στην γωνία, Εστράδα και Περάλτα οι σκόρερς. Ο Περάλτα θα κάνει τρία τα γκόλ του μετα απο φοβερό συνδυασμό στο 81' ενώ η Μονάρκας ειχε παραδωθεί και ο Βουόσο με πέναλτι ολοκλήρωσε τον θρίαμβο που στέλνει την Σάντος στον τελικό. Επιθετική πανδαισία απο τους εκρηκτικούς "πράσινους μαχητές" που βρίσκουν την φόρμα τους την κατάλληλη στιγμή.