5/07/2010 10:06:00 π.μ.

ΚΟΠΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ, 2η ΦΑΣΗ (16) ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΑΤΣ

6 Μαΐου, 2010
ΚΟΠΑ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ, 2η ΦΑΣΗ (16), ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΙ
Δραματικά εξελίχθηκαν τα άλλα δύο ματς με τους γηπεδούχους να παίρνουν την πρόκριση στα τελευταία λεπτά.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΝΤΑΝΤ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ (ΧΙΛΗ) 2 - 2 ΑΛΙΑΝΖΑ ΛΙΜΑ (ΠΕΡΟΥ)
Φερνάντες 24', 87'
Βάργκας 63'
Σέημουρ 92'
ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ : 1 - 0

ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ (ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ) 2 - 1 ΟΝΣΕ ΚΑΛΝΤΑΣ (ΚΟΛΟΜΒΙΑ)
Μορένο 55'
Ρομπέρτο Γκαμάρα 73' (πεν.), 89'
ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ : 0 - 0

5/07/2010 01:11:00 π.μ.

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΠΟΡΤΟ ΑΛΕΓΚΡΕ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ) - ΜΠΑΝΦΙΛΝΤ (ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ)

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΠΟΡΤΟ ΑΛΕΓΚΡΕ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ) 2 - 0 ΜΠΑΝΦΙΛΝΤ (ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ)
Αλεξάντρο 41'
Βάλτερ 57'
ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ : 1 - 3
ΣΧΟΛΙΑ
Κυριάρχησε η Ιντερνασιονάλ, με την Μπάνφιλντ να μην ειναι τόσο απειλητική όσο στο πρώτο μάτς. Ξεκίνημα με δοκάρι στο δεκάλεπτο με τον Ντ' Αλεσσάντρο, που ήταν αρκετά κινητικός. Το πρώτο γκόλ ήρθε με τον Αλεξάντρο μετα απο κόντρες και αποκρούσεις στην περιοχή η μπάλα εφτασε στα πόδια του σε άδειο τέρμα. Η πίεση για το δέυτερο γκόλ εντάθηκε με την έναρξη του δευτέρου μέρους και ο Βάλτερ εκανε με κεφαλιά το 2-0 για να ανατραπεί το σκόρ του πρώτου αγώνα. Μόνο τότε η Μπάνφιλντ άρχισε να ανεβαίνει συχνά στην αντίπαλη περιοχή, με οργανωτή τον Ερβίτι και τους φόρ Ραμίρες-Φερνάντες να μην μπορούν να κάνουν το γκόλ η έστω ευκαιρίες, δεν προκάλεσαν ανησυχιες στον Αμποντανσιέρρι. Η Ιντερνασιονάλ θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την κάτοχο του τροπαίου Εστουδιάντες.