Εστογιανόφ 5'
Βιγιαλόμπος 59'
Ολιβέρα 72'

ΣΧΟΛΙΑ
Μπήκε πιο καλά η Πενιαρόλ στο παιχνίδι με τον πάντα επικίνδυνο Εστογιανόφ να αιφνιδιάζει την άπειρη στη διοργάνωση Ικίκε. Στη συνέχεια οι γηπεδούχος πήρε πρωτοβουλία κινήσεων αλλα οι επιθετικοί Βιγιαλόμπος (ο καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο) και Μόνχε με την καθοδήγηση του Ντίαζ δεν πέτυχαν να δημιουργήσουν τρανταχτές ευκαιρίες..Το τρίδυμο Ζαλαγιέτα-Εστογανόφ-Ολιβέρα κατάφερε να απασχολήσει την άμυνα των γηπεδούχων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ανατροπη σκηνικού στο δεύτερο ημίχρονο με την Ικίκε να μπαίνει πιο δυνατά και με εκπληκτική ενέργεια και ασσίστ του Πούτς στον Βιγιαλόμπος να γίνεται το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Ολιβέρα  στο 72' μετα απο συνδυασμό και ασσίστ του Εστογιανόφ. Μεγάλη νίκη για την Πενιαρόλ απέναντι σε μια αξιόμαχη Ικίκε. Καλύτεροι παίχτες οι Εστογιανόφ και Βιγιαλόμπος.