ΒΕΛΕΖ ΣΑΡΣΦΙΛΝΤ (ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ) 2 - 0 ΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ (ΜΕΞΙΚΟ)

ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ) 0 - 0 ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΡΙΟ ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ (ΠΕΡΟΥ)
ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ : 0 - 0
ΠΕΝΑΛΤΙ : 3-1
ΣΧΟΛΙΑ
Υπεροχή των Βραζιλιάνων στο πρώτο ημίχρονο με τον τερματοφύλακα Γιοντόπ να κρατάει το μηδέν στην άμυνα, και ενα δοκάρι απο κεφαλία σε εκτέλεση κόρνερ. Λίγα πράγματα επιθετικά για την Ουνιβερσιτάριο. Στην επανάληψη ειχαμε πιο πολλές ευκαιρίες και απο τις δύο πλευρές με μοιραίο παίχτη τον Ουάσινγκτον για την Σάο Πάολο και στυλοβάτη τον Αργεντίνο Γκαλβάν στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Βοήθησε επιθετικά την Ουνιβερσιτάριο η είσοδος του Λαμπάρτε στην επίθεση αντί του αρνητικού Πίριζ Άλβες. Δραστήριος ο Φερναντίνιο για την Σάο Πάολο, όχι σε υψηλα επίπεδα η απόδοση του Ερνάνες. Το μάτς έληξε χωρίς τέρματα και οδηγηθήκαμε κατευθείαν σε εκτέλεση πέναλτις. Ο Σένι αφου δέχτηκε το πρώτο απέτυχε να σκοράρει στο επόμενο και στην συνέχεια φρόντισε να επανορθώσει με δύο αποκρούσεις, ήρθε και το πεναλτι-άουτ του Λαμπάρτε και η Σάο Πάολο με τα εύστοχα πέναλτις των Ερνάνες και Νταγκόμπέρτο πήρε την πρόκριση με 3-1. Δύσκολη επικράτηση για την Σάο Πάολο, λίγο έλειψε οι Περουβιανοί να την έκπληξη, περιμένουν την Κρουζέιρο ή την Νασιονάλ στα προημιτελικά.