Μπραμπίλα 46'
Μόντες 87'
ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ : 0 - 1
ΣΧΟΛΙΑ
Πολύ καλα στάθηκε η Πατσούκα αλλα δέχτηκε το γκόλ στο πρώτο ημίχρονο μετα απο λάθος στη μεσαία γραμμή και αντεπίθεση με τον Παραγουανό Μαρτίνες. Δεν έχασε όμως την ψυχραιμία της και συνέχισε να ειναι καλύτερη, ζητώντας το γκόλ που θα της δώσει την πρόκριση. Η Μοντερρέυ καλύτερη απο το πρώτο μάτς αλλα και πάλι ο παίχτης βαρόμετρο Νέρι Καρντόσο με μέτρια απόδοση, ο Αγίοβι πιό δημιουργικός. Μάτς φωτιά στο δέυτερο ημίχρονο με την Πατσούκα να ισοφαρίζει άμεσα με τον Μραμπίλα μετα απο εκτέλεση κόρνερ του Νταμιάν Μάνσο και άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα Ορόσκο. Απάντησε η γηπεδούχος με γρήγορη κίνηση στην επίθεση και κέρδισε ενα αυστηρό πέναλτι, το οποίο όμως απέκρουσε ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Κότα, ο Καλέρο δεν αγωνιζόταν. Μετα ειχαμε σωρεία ευκαιριών απο την Πατσούκα με τους Μαρτίνες και Μάνσο να κανουν άνω κάτω την αντίπαλη άμυνα χωρίς όμως αποτέλεσμα με δοκάρι και αστοχία σε σχεδόν κενή εστία. Ευκαιρίες και για την Μοντερρέυ μετα απο λάθη της άμυνας της Πατσούκα. Ευκαιρίες εκατέρωθεν με την Πατσούκα πιο επικίνδυνη σε ενα απο τα καλύτερα ματς της σεζόν, τελικά ήρθε το 1-2 με τον Μόντες σε μια απο τις υποδειγματικές αντεπιθέσεις. Η Πατσούκα προκρίνεται στα ημιτελικά αποκλείωντας την πρώτη στην κανονική διάρκεια και πρωταθλήτρια Μοντερρέυ, με δύο νίκες και εκπληκτικές εμφανίσεις, υπόσχεται πολλα για τη συνέχεια.